Ви коли-небудь читали роман-пазл? – Ні? Тоді сміливо беремо в руки книгу Юрія Андруховича «Лексикон інтимних міст».

Найкращу настанову читачам своєї книги Андрухович дав сам: «Це таке запрошення для читача — викрий мене, дешифруй. Піймай мене за руку і звинувать…».

Він написав сто одинадцять історій про сто одинадцять міст, мандруючи Європою, Америкою та Україною. Критики назвали книжку автобіографічним атласом внутрішнього світу письменника. Роман складається з різножанрових текстів – від есе й оповідань до віршів у прозі. Тобто роман можна читати по-різному, самому добираючи з його шматків бажану модель.  Читаючи цю книжку, ви ледь не відразу ж зауважите нерівність її розділів (міст). Про неї сигналізують перш усього обсяги — що важливіше для автора місто, то більше про нього сказано.

«Там є Київ, Львів, Москва, Варшава, Нью-Йорк, — розповідає Юрій Андрухович, — навіть Єнакієве. Зі східноукраїнських міст написав і про Харків, Полтаву, Дніпропетровськ. Нема Донецька і Луганська, бо замало там побував, не склалося достатньо пригод».

Це своєрідна енциклопедія, де на кожну літеру абетки припадає місто, відвідане письменником у різні часи. Тут не буде туристично-архітектурного опису усіх цікавинок, натомість читачу пропонуються авторські емоції, пов’язані з відвіданням міст: кольори, звуки, запахи, музика, смаки, пристрасті, кохання…

Загалом ця книга – роман, насичений найрізноманітнішими пригодами.

#bibliohub
#центральнаміськабібліотеказапоріжжя #Запоріжжя #книга
#зустріч #друзі #спілкування #відпочинок #гарнийнастрій #читатимодно

Оставить комментарий