«Пікнік на льоду» Андрія Куркова  — це одна з найвідоміших і найбільш перекладених книжок Андрія Куркова.

Англійською книга вийшла під назвою “Смерть і пінгвін” (Death and the Penguin), і в багатьох мовах зберегли цей варіант. На сьогодні роман перейкладений багатьма  мовами, у тому числі англійською, німецькою та італійською. І як сам автор розповів на одній літературній зустрічі:  «Пікнік на льоду» – книжка, яка принесла не лише славу, а й величезну колекцію пінгвінів з  усього світу”.

«Пікнік на льоду» — книжка, від якої не так легко відірватися, дуже цікавий інтелектуальний детектив.  Як і у всіх творах автора, «абсурдне» є  головним рушієм подій. Абсурдним здається, що в звичайній київській квартирі живе королівський пінгвін Міша. Його забрав із збанкрутілого зоопарку Віктор Золотарьов, письменник-початківець. Абсурдно невиправданим здається і саме прізвище — Золотарьов. Пінгвін мав би розвіяти Вікторову самотність. Але, здається ще більше її поглибив.

Детективно-психологічна драма людей, які кинуті долею на власні сили у свавільні 90-ті роки. Крім Віктора, тут і його нова подруга, і дитина, якою він тимчасово опікується, старий професор-«пінгвінолог». Пінгвіни мають багато спільного з людьми. Однією з таких спільних ознак є життя у групі, соціальність і комунікативність. Проте Міша, крім свого відображення у дзеркалі київської багатоповерхівки, не бачить інших пінгвінів…

 У Центральній бібліотеці представлені такі книги Андрія Куркова: «Пуля нашла героя», «Гра у відрізаний палець», «Бікфордів світ»,  «Львівська гастроль Джимі Хендрікса», «Шенгенська історія»,

«Приятель покойника», «Дневник Майдана», «Последняя любовь президента», «Сірі бджоли», «География олиночного выстрела.

До речі:  Усі ранні твори Андрій Курков написав російською.

Дитячу книжку українською Курков вперше написав 2014 року; це була казка «Маленьке левеня і львівська мишка». Дорослу книгу українською Курков вперше написав 2017 року; це була публіцистична біографічна книга у жанрі нон-фікшн «Рух „Емаус“: Історія солідарності».

#bibliohub #urbanhub
#центральнаміськабібліотеказапоріжжя #Запоріжжя #книга 

#зустріч #друзі #відпочинок #гарнийнастрій #читатимодно 

Оставить комментарий