Архивы

23 листопада до Центральної міської бібліотеки для дорослого населення завітали запоріжці та гості з інших міст України на зустріч-спогад «Пам`яті негаснучі вогні» в рамках благодійного марафону до Дня Збройних Сил України.

 

На заході вшанували хвилиною мовчання всіх українців, які загинули за Україну під час довгої боротьбі за незалежність держави.

Серед гостей були: депутат Запорізької міської ради, голова Товариства ветеранів АТО Запоріжжя – Олег Коломоєць, Саодат Усмонова – заступник директора КП «Інституту розвитку м. Запоріжжя», курсанти Запорізького центру первинної підготовки «Академія поліції» ДДУВС, старшокласники ЗОШ №5.

Запрошені особливі гості Людмила Пєчуріна (Голова Благодійного Фонду «Солдатські матері») та  Галина Гутнік-Залужна (мати загиблого учасника АТО Івана Гутнік-Залужного – командира запорізького взводу Нацгвардії України) згадали про особливих людей – героїв нашої країни, бо сьогодні важливо пам’ятати про людей, які захищали та й зараз стоять на захисті своєї Батьківщини.

 

Надзвичайно приємно було, що вперше в Запоріжжі саме в Центральній бібліотеці презентував свій антивоєнний роман «Цуцик»  ветеран АТО, професійний фотохудожник, талановитий письменник, автор книги-фотоальбому «Батальйон. Полтава. Роки війни» Віталій Запека, який «знає» війну особисто.

Зустріч виявилася теплою та щирою, відвідувачі  небайдужі до історії своєї країни та її долі насолодились спілкуванням з цією непересічною особистістю. Фотокореспондент військових дій і безпосередній учасник подій ділився своїми враженнями, знайомив з прототипами твору, розповідав про яскраві моменти твору.

Роман про біль, недовіру, про втрати і придбання, про людяність і шалене бажання перемоги, заснований на реальних подіях військових дій на Сході де, незважаючи на важкість та трагічність подій, доль людей на війні, письменнику вдалося передати їх через призму гуманізму — «погляд на нас людей зі сторони» від імені собачки.

І як сказала прихильниця творчості Віталія Запеки, яка вже прочитала роман «Цуцик»: «Ця книга точно змінить щось у цьому світі в сторону добра!».

Тож сподіваємось, що шануючи свою історію та маючи таких письменників, які люблять і поважають людей та країну, в якій живуть, у нашому житті буде панувати людяність та доброта!

 

Оставить комментарий