Архивы

 

Українська революція 1917–1921 років розпочалася в умовах революційних потрясінь, які охопили Російську імперію у березні 1917-го. Ключовим її рушієм був український народ і його політична еліта, що еволюціонувала від ідей політичної автономії та федерації до усвідомлення власної державної незалежності. Не залишилось осторонь тих бурхливих подій і наше місто. Де і як проходили перші бої між українськими військами і більшовиками в кінці 1917 року? Як жило місто під час перебування в ньому Січових стрільців і бійців Кримської групи Армії УНР? Як і де відбувалося відродження українського суспільства? Де проходив об’єднаний парад Запорізького корпусу і Січових стрільців і чому площа в старій частині міста носить назву Свободи?

 

Про це і ще багато маловідомих, але цікавих фактів з історії міста тих часів мали змогу дізнатися гості бібліотеки-філії №1 ЦБС для дорослого населення (розташованої на вулиці Акад. Олександрова 11) учні 10-А,ЗОШ №29.

На зустріч з якими до нашої бібліотеки завітав кандидат історичних наук, директор Запорізького науково-дослідного центру «Спадщина», старший викладач ЗНУ Юрій Щур.

Наприкінці зустрічі Юрій Щур подарував бібліотеці свої книги та книгу Турченко Ф. «Українська революція 1917-1921рр. Погляд із Запоріжжя».

Матеріали надано бібліотекою-філією №1.

Оставить комментарий