У Запоріжжі в рамках Проекту Bauhaus — Zaporizhzhia. Modernism in Germany and Ukraine” пройшла Міжнародна науково-практична конференція (2017). Підсумками конференції стали збірка «Універсальність явищ запорізького модернізму і школи Баухаус» та путівник «Соцмісто Запоріжжя». Дуже важливим результатом конференції стало підписання учасниками заходу резолюції, в якій передбачається підготовка досьє для включення містобудівного ансамблю ДніпроГЕС і Соцміста до Попереднього списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Унікальність в тому, що це не окрема будівля того часу, а цілий комплекс.

Збірник опублікований українською, англійською та російською мовами.

 

 

Днями книга з’явилася у фондах двох бібліотек для дорослого населення — Центральної бібліотеки та бібліотеки-філії № 20.

 

 

Будівля бібліотеки № 20 розташована у Соцмісті ‒ унікальному архітектурному об’єкті, якій був спроектований у традиціях міжвоєнного модернізму, наближених до відомої німецької школи “Баухаус”. Бібліотеку збудовано у 30-х роках ХХ сторіччя під час будівництва Дніпрогесу. На конференції було порушено питання щодо відновлення оригінального архітектурного вигляду будівлі бібліотеки для збереження модерністської архітектурної спадщини міста Запоріжжя.

Дякуємо організаторам проекту: Генеральне консульство Федеративної Республіки Німеччина у Донецьку (офіс у Дніпрі) у партнерстві з ГО Urban Forms Center, Галереєю сучасного мистецтва Barannik та професором Томасом Флієрлом (Німеччина

 

Оставить комментарий