Архивы

 

У Києві з 22 – 26.05.2019 відбувався IX Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал». Видавництва, письменники та експерти з понад 30 країн світу зібралися на форумі проговорити важливі для них і для широкого загалу питання.

Своїми враженнями поділилася директорка ЦБС для дорослих населення Ірина Лень.

«Презентації нових видань, проектів, дискусії, міні-лекції, перформанс-квести, покази фільмів – це неповний перелік насиченої програми фестивалю.

Що ж до суто літературних тенденцій, то спостерігається зростання перекладних видань, в українському перекладі з’являється класика східної літератури. Окрім того, популярності набувають комікси і графічні романи – як українські, так і перекладні. Вони дуже різні – від дитячих до гостро соціальних. Болючою для учасників форуму залишається тема російсько-української війни, що в програмі представлена літературою ветеранів і волонтерів – самих учасників бойових дій. Події фестивалю не оминули кримське питання, 75-ті роковини депортації кримських татар – в презентованих творах, літературних читаннях йшлося не лише про саму окупацію, а й про правозахисників, які продовжують боротися за права людини в Криму.

 

 

В публічних розмовах йшлося про сторіччя легендарної мистецької школи Баугауз, дізнались про фуд-стайлінг як їлюстрацію, спілкуючись із Ніккі Волш та Максом Фабером (Німеччина), про феномен ілюстраторів розказали Дерек Бразелл та Джо Девіс (Велика Британія).

 

 

 

В межах фестивалю Українською бібліотечною асоціацією організована дискусія про роль і місію публічної бібліотеки в Україні «Бібліотека – це ми». Учасників заходу привітала директорка департаменту культури Київської міської державної адміністрації Діана Попова.

 

 

 

Модераторка проекту «Бібліотека майбутнього» Вероніка Селега підкреслила роль сучасної бібліотеки як community engagement – місце, де громадськість долучається до креативних інноваційних проектів, центр творчості та співробітництва».

Оставить комментарий

SITE TRANSLATOR
Май 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр   Июн »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Метки
English123 Іван Франко Бібліотека-філія №1 Бібліотека-філія №8 Бібліотека ім. Б. Хмельницького Бібліотека ім. Комарова Бібліотека ім. Лісняка Бібліотека ім. Т.Г.Шевченка Бібліотека ім. Чубаря Вікторія Сироватко Голодомор Запорожье Костянтин Сушко Лариса Карась Микола Білокопитов Пилип Юрик ЦБ ім. Крупської Центральна бібліотека м.Запоріжжя Ярослава Дегтяренко акція библиодесант библиотека-филиал № 17 брати Капранови бібліодесант бібліотека-філія №2 бібліотека-філія №3 бібліотека-філія №6 бібліотека-філія №7 бібліотека-філія №9 бібліотека-філія №11 бібліотека-філія №13 бібліотека-філія №14 бібліотека-філія № 14 бібліотека-філія №18 бібліотека-філія №20 бібліотечні майданчики військовий ліцей "Захисник" инновации в библиотеках ліцей "Захисник" майстер-клас майстри Запоріжжя патріотизм социальный центр "Проміння" українська мова читацьке об'єднання