Архивы

 

У Києві з 22 – 26.05.2019 відбувався IX Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал». Видавництва, письменники та експерти з понад 30 країн світу зібралися на форумі проговорити важливі для них і для широкого загалу питання.

Своїми враженнями поділилася директорка ЦБС для дорослих населення Ірина Лень.

«Презентації нових видань, проектів, дискусії, міні-лекції, перформанс-квести, покази фільмів – це неповний перелік насиченої програми фестивалю.

Що ж до суто літературних тенденцій, то спостерігається зростання перекладних видань, в українському перекладі з’являється класика східної літератури. Окрім того, популярності набувають комікси і графічні романи – як українські, так і перекладні. Вони дуже різні – від дитячих до гостро соціальних. Болючою для учасників форуму залишається тема російсько-української війни, що в програмі представлена літературою ветеранів і волонтерів – самих учасників бойових дій. Події фестивалю не оминули кримське питання, 75-ті роковини депортації кримських татар – в презентованих творах, літературних читаннях йшлося не лише про саму окупацію, а й про правозахисників, які продовжують боротися за права людини в Криму.

 

 

В публічних розмовах йшлося про сторіччя легендарної мистецької школи Баугауз, дізнались про фуд-стайлінг як їлюстрацію, спілкуючись із Ніккі Волш та Максом Фабером (Німеччина), про феномен ілюстраторів розказали Дерек Бразелл та Джо Девіс (Велика Британія).

 

 

 

В межах фестивалю Українською бібліотечною асоціацією організована дискусія про роль і місію публічної бібліотеки в Україні «Бібліотека – це ми». Учасників заходу привітала директорка департаменту культури Київської міської державної адміністрації Діана Попова.

 

 

 

Модераторка проекту «Бібліотека майбутнього» Вероніка Селега підкреслила роль сучасної бібліотеки як community engagement – місце, де громадськість долучається до креативних інноваційних проектів, центр творчості та співробітництва».

Оставить комментарий