Згідно з Указом Президента України від 11.02.2004 15 лютого країна вшановує учасників бойових дій на території інших держав і відзначає 30-річчя виведення радянських військ з Афганістану .

 

Бібліотека відзначає цю дату з особливою увагою, адже її пріоритетний напрямок передбачає патріотичне виховання.

7 лютого до бібліотеки №14 (вул. Полякова 5, Шевченківський р-н) завітали курсанти ліцею «Захисник» на зустріч з колишніми бійцями зі Спілки ветеранів-афганців Шевченківського району. Година пам’яті, присвячена 30-й річниці виводу радянських військ з Афганістану, була організована сумісно зі Спілкою та ліцеєм «Захисник».

Завідувачка бібліотеки Наталя Ступченко та голова Спілки ветеранів Валентин Зарва відкрили меморіальний книжково-ілюстративний комплекс «Афганістан і смуток мій, і біль…». Окрім двох виставок – оглядової книжкової «Серця незагоєна рана» та фотоілюстративної «Загиблим в Афганській війні присвячується», присутнім було представлено ряд унікальних артефактів тих часів: великий альбом про участь 338-го авіаційного військово- транспортного Ризького полку у бойових діях в Афганістані з 25 грудня 1979 року до 14 лютого 1989 року разом з картою, що ілюструє розгортання подій на території Афганістану.

Спілка надала чорно-білі світлини учасників бойових дій та епізодів з життя наших бійців, мирного життя мешканців Кабулу та Кандагару. Серед матеріалів – записники воїнів-афганців з малюнками та власними віршами, одяг бійців, маскувальна сітка, макет автомату АК, медична сумка, фляга і прапор Української спілки ветеранів Афганістану. Особлива частина меморіалу – світлини бійців, загиблих в Афганській війні.

На виставці представлено також документалістику та художню літературу, що розповідає про афганські події.

Розпочався захід документальним фільмом про Афганську війну, створеним на основі зйомок тих часів.

Перед майбутніми офіцерами та читачами виступив голова Спілки Валентин Зарва, який поділився спогадами про трагічні події тих страшних часів та про діяльність Спілки ветеранів-афганців Шевченківського району.

Про свій Афган розповів і ветеран Георгій Шепелєв, причому у віршах. Георгій Іванович пише чудові вірші, сповнені великої любові до друзів-однополчан і живих, і загиблих.

Разом з друзями звернувся до присутніх і афганець Олександр Кириченко і побажав юнакам у курсантській формі ніколи не знати, що таке війна.

Закінчилася зустріч оглядом книг, представлених на виставці «Афганістан і смуток мій, і біль, серця рана незагоєна…».

Ветеранів-афганців привітали букетами гвоздик і побажали здоров’я, бо молодь має знати про те, що таке війна від безпосередніх учасників бойових дій.

Хай память про загиблих і живих, які пройшли страшне горнило війни, живе в наших серцях вічно!

Матеріали надано бібліотекою-філією №14

Оставить комментарий