Архивы

У бібліотеці-філії №14 продовжився цикл патріотичних читань «Ми козацького роду». Цього разу у гості до бібліотеки завітала молода, але вже широко відома письменниця із Запоріжжя Ярослава Дегтяренко. На зустріч з талановитою авторкою прийшли читачі різного віку, та більшість складала все ж таки молодіжна аудиторія.

Ярослава – лауреатка конкурсу «Коронація слова», авторка історичних творів «Лицарі Дикого Поля» і «Ярино, вогнику мій»історико-пригодницьких романів із захопливим і непередбачуваним сюжетом.

«Лицарі Дикого Поля» – твір, що переносить нас у початок Хмельниччини. Авторка чудово орієнтується в історичних деталях того часу, захоплює цікавими фактами і тримає в напрузі до останньої сторінки. Обидва романи пані Ярослави дуже патріотичні і ліричні водночас. Вони зображують справжне щире кохання, яке проходить безліч перешкод і від цього стає ще міцнішим.

Ярослава Дегтяренко розповіла, чому її цікавить історична тематика:

«Історія – це так цікаво. Це яскравий та неймовірний світ! Тільки треба вміти правильно та цікаво розповідати. А в нас так довго спотворювали наше минуле! Більшість з нас детально не знає власної історії, тільки скупі факти в рамках шкільної програми. Через це ми не відчуваємо зв’язку з минулим України, з нашими предками, не розуміємо, як нам всім пощастило народитися в Україні. Ми ж діти вільного та великого народу! Нам є чим пишатися і нам треба берегти власну країну – Україна в нас одна, і іншої нам ніхто не дасть. Але як донести це до людей? Тільки у формі творів».

Спілкування письменниці з читачами стосувалося не тільки її книг. Торкнулися також теми правдивості різних історичних джерел. З цього приводу точки зору були різні, можна сказати, прямо протилежні. Ярослава дуже цікаво вела розмову, вміло відповідала на гострі питання.

Молодь цікавилася також процесом друку книги та як автор працює з видавництвами. Виявляється, саме на вимогу видавництва роман «Ярина, вогнику мій» був скорочений майже вдвічі. Запропонували також дещо змінити назву твору – із «Вогник» на «Ярина, вогнику мій». Але ми впевнені, що авторці вдасться видати цей роман у повному обсязі, бо цього будуть бажати читачі.

Ярослава поділилася з нами своїми планами – вона вже працює над новим сюжетом про Дмитра Виговського.

Зустріч закінчилась, але питань задавали ще дуже багато. Продовжилися обговорення та обмін думками.

Матеріали надано бібліотекою-філією №14

 

Оставить комментарий

SITE TRANSLATOR
Ноябрь 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Окт   Дек »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Метки
English123 Іван Франко Бібліотека-філія №1 Бібліотека-філія №8 Бібліотека ім. Б. Хмельницького Бібліотека ім. Комарова Бібліотека ім. Лісняка Бібліотека ім. Т.Г.Шевченка Бібліотека ім. Чубаря Вікторія Сироватко Голодомор Запорожье Костянтин Сушко Лариса Карась Микола Білокопитов Пилип Юрик ЦБ ім. Крупської Центральна бібліотека м.Запоріжжя Ярослава Дегтяренко акція библиодесант библиотека-филиал № 17 брати Капранови бібліодесант бібліотека-філія №2 бібліотека-філія №3 бібліотека-філія №6 бібліотека-філія №7 бібліотека-філія №9 бібліотека-філія №11 бібліотека-філія №13 бібліотека-філія №14 бібліотека-філія № 14 бібліотека-філія №18 бібліотека-філія №20 бібліотечні майданчики військовий ліцей "Захисник" инновации в библиотеках ліцей "Захисник" майстер-клас майстри Запоріжжя патріотизм социальный центр "Проміння" українська мова читацьке об'єднання