Архивы

18 жовтня  у рамках циклу заходів з патріотичного виховання «Ми – козацького роду!» та популяризації літератури рідного краю у бібліотеці-філії №14 відбулася зустріч на патріотичних читаннях з широко відомим у Запорізькому краї та далеко за його межами поетом і журналістом Пилипом Юриком.

Захід організовано сумісно з військовим ліцеєм «Захисник» для курсантів першого курсу. На зустрічі поет коротко розповів про свій життєвий та творчий шлях. А бібліотекарі запропонували візитну картку гостя – замальовку «Пилип Юрик: час згадати нашу славу, брате!».

Першу частину патріотичних читань присвятив циклу громадянської лірики. Як щирий українець і справжній патріот Вітчизни він поділився власною думкою про трагічні події гібридної війни. Тим більше, що починаючи з 2014 року він постійно відвідує разом з волонтерами зону бойових дій і у якості журналіста, і як учасник імпровізованих концертів в окопах.

Лунали патріотичні вірші із збірки «Поклик Святослава», а також чудові поезії, присвячені сучасним героям-захисникам України. Відбулася також презентація двох патріотичних пісень на слова Пилипа Юрика та музику запорізького композитора Віктора Івченка, написаних на честь захисників Вітчизни.

У другій частині патріотичних читань пролунала політична сатира у надзвичайно артистичному виконанні автора. І завершилася зустріч гумористичними творами про особливості сучасної молоді. Тема для присутніх у залі 25 курсантів знайома, тож супроводжувалася сміхом і бурхливими оплесками. Від імені присутніх з подякою за зустріч і спілкування до Пилипа Сергійовича звернувся куратор групи полковник Анатолій Ступченко та курсант Дмитро Леонтьєв.

Подякувала Пилипові Сергійовичу за його патріотизм та талант і голова читацької ради бібліотеки пані Людмила Гармаш. Вона зачитала власну поезію на честь гостя бібліотеки і подарувала йому оберіг, створений власними руками, – ляльку-мотанку.

Із читальної зали курсантів запросили до абонементу, де познайомили з книжковою виставкою «Україні призначено вижити!». Зацікавив майбутніх військових огляд книг преміям-класу – «Іловайськ» Євгена Положія, «АД 242» Сергія Лойка та «Герої (не) війни» Олега Криштопи.

Поповнилися краєзнавчі фонди бібліотеки збірками поезій Пилипа Юрика. Особливо вдячні і бібліотекарі, і читачі за книгу «Сказання про стародавні минувшини руські», де Пилип Юрик виступив перекладачем українською мовою. Книга унікальна, текст її уривками друкувався іще у 2005 році в альманасі «Хортиця». Бібліотека отримала також у подарунок від Пилипа Сергійовича розкішну ювілейну збірку до 110-річчя від Дня народження С.Олійника.

Як і має бути після зустрічі з такою цікавою людиною, патріотичні читання закінчилися загальною світлиною на згадку.

Матеріали надано бібліотекою-філією №14

Оставить комментарий

SITE TRANSLATOR
Октябрь 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Сен   Ноя »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Метки
English123 Іван Франко Бібліотека-філія №1 Бібліотека-філія №8 Бібліотека ім. Б. Хмельницького Бібліотека ім. Комарова Бібліотека ім. Лісняка Бібліотека ім. Т.Г.Шевченка Бібліотека ім. Чубаря Вікторія Сироватко Голодомор Запорожье Костянтин Сушко Лариса Карась Микола Білокопитов Пилип Юрик ЦБ ім. Крупської Центральна бібліотека м.Запоріжжя Ярослава Дегтяренко акція библиодесант библиотека-филиал № 17 брати Капранови бібліодесант бібліотека-філія №2 бібліотека-філія №3 бібліотека-філія №6 бібліотека-філія №7 бібліотека-філія №9 бібліотека-філія №11 бібліотека-філія №13 бібліотека-філія №14 бібліотека-філія № 14 бібліотека-філія №18 бібліотека-філія №20 бібліотечні майданчики військовий ліцей "Захисник" инновации в библиотеках ліцей "Захисник" майстер-клас майстри Запоріжжя патріотизм социальный центр "Проміння" українська мова читацьке об'єднання