18 жовтня  у рамках циклу заходів з патріотичного виховання «Ми – козацького роду!» та популяризації літератури рідного краю у бібліотеці-філії №14 відбулася зустріч на патріотичних читаннях з широко відомим у Запорізькому краї та далеко за його межами поетом і журналістом Пилипом Юриком.

Захід організовано сумісно з військовим ліцеєм «Захисник» для курсантів першого курсу. На зустрічі поет коротко розповів про свій життєвий та творчий шлях. А бібліотекарі запропонували візитну картку гостя – замальовку «Пилип Юрик: час згадати нашу славу, брате!».

Першу частину патріотичних читань присвятив циклу громадянської лірики. Як щирий українець і справжній патріот Вітчизни він поділився власною думкою про трагічні події гібридної війни. Тим більше, що починаючи з 2014 року він постійно відвідує разом з волонтерами зону бойових дій і у якості журналіста, і як учасник імпровізованих концертів в окопах.

Лунали патріотичні вірші із збірки «Поклик Святослава», а також чудові поезії, присвячені сучасним героям-захисникам України. Відбулася також презентація двох патріотичних пісень на слова Пилипа Юрика та музику запорізького композитора Віктора Івченка, написаних на честь захисників Вітчизни.

У другій частині патріотичних читань пролунала політична сатира у надзвичайно артистичному виконанні автора. І завершилася зустріч гумористичними творами про особливості сучасної молоді. Тема для присутніх у залі 25 курсантів знайома, тож супроводжувалася сміхом і бурхливими оплесками. Від імені присутніх з подякою за зустріч і спілкування до Пилипа Сергійовича звернувся куратор групи полковник Анатолій Ступченко та курсант Дмитро Леонтьєв.

Подякувала Пилипові Сергійовичу за його патріотизм та талант і голова читацької ради бібліотеки пані Людмила Гармаш. Вона зачитала власну поезію на честь гостя бібліотеки і подарувала йому оберіг, створений власними руками, – ляльку-мотанку.

Із читальної зали курсантів запросили до абонементу, де познайомили з книжковою виставкою «Україні призначено вижити!». Зацікавив майбутніх військових огляд книг преміям-класу – «Іловайськ» Євгена Положія, «АД 242» Сергія Лойка та «Герої (не) війни» Олега Криштопи.

Поповнилися краєзнавчі фонди бібліотеки збірками поезій Пилипа Юрика. Особливо вдячні і бібліотекарі, і читачі за книгу «Сказання про стародавні минувшини руські», де Пилип Юрик виступив перекладачем українською мовою. Книга унікальна, текст її уривками друкувався іще у 2005 році в альманасі «Хортиця». Бібліотека отримала також у подарунок від Пилипа Сергійовича розкішну ювілейну збірку до 110-річчя від Дня народження С.Олійника.

Як і має бути після зустрічі з такою цікавою людиною, патріотичні читання закінчилися загальною світлиною на згадку.

Матеріали надано бібліотекою-філією №14

Оставить комментарий