Архивы

Протягом тижня, починаючи з 06.11.2017 р. по 10.11.2017р. бібліотека, працювала під гаслом «Мово моя, душа голосна України!»

Адже 9 листопада – День української писемності та мови. У цей день традиційно проводяться різноманітні заходи в навчальних закладах. Усі вони присвячені темі писемності та грамотності.

У бібліотеці також стало традицією проводити для юнацтва заходи до цього свята.

9 листопада для молоді у рамках проекту «Говоримо українською», який реалізується на базі бібліотеки, було проведено свято української мови —  лінгвістичний  інтелект-диліжанс «І першим було слово…». Увазі юнацтва був представлений документальний  фільм, який ілюструє складний та тернистий шлях української мови до її визнання та становлення.

Приємно, що молоді захід сподобався, особливо така форма роботи, як мовний саквояж, де присутні змогли показати свій рівень знань з української мови та літератури. Після вікторини, яка перевірила рівень знань присутніх з української мови найкращі знавці створили флешмоб на відомі слова Кобзаря: «…І чужому навчайтесь, й свого не цурайтесь».

На свято працівники запросили поетесу-аматорку, волонтера бібліотеки пані Людмилу Гармаш. На святі пані Людмила виконала роль української мови. Вона читала власні вірші про Україну, українську мову, українську пісню.

Завдяки заходу юнацтво отримало чудову нагоду перевірити свої знання з української мови та дізнатися багато нового з історії її виникнення. Під час заходу присутні мали змогу ознайомитися з друкованими матеріалами про розвиток української мови «Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема», які були надані бібліографом.

Для шанованих читачів в бібліотеці експонувалась мейстрим-виставка  «О мово моя, душа голосна України!». На виставці були представлені художні твори та поезія українських авторів, книжкові видання про історію української мови, вислови та цитати відомих людей про її красу, які дали змогу збагнути роль рідної мови в утворенні української державності.

Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що мова об’єднує  народи в нації і зміцнює державу. Бібліотека в ці святкові дні працювала й поза її стінами. Так, наприкінці тижня в ліцеї № 34 працівниками  бібліотеки була проведена година єдності «Українська мова – мова єднання». Під час заходу молодь читала вірші відомих українських поетів Т.Шевченка, Л.Українки, В Сосюри, П.Тичини, М. Рильського.

Наприкінці заходу пригадали геніальні слова Ліни Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирають мову». Хлопці й  дівчата побажали українцям примножувати скарби рідної мови, яка єднає націю.

Дорогі друзі, маємо сміливість серцем і душею сказати: «Ми – українці!» . Хай усіх нас єднає належність до великого народу! Плекаймо всі разом ту мову, що дісталась нам  у спадок від наших славетних предків, адже мова, як і Україна, у  нашому серці і починається  з кожного з нас.

Матеріали надані бібліотекою-філією №14

 

 

Оставить комментарий

SITE TRANSLATOR
Ноябрь 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Окт   Дек »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Метки
English123 Іван Франко Бібліотека-філія №1 Бібліотека-філія №8 Бібліотека ім. Б. Хмельницького Бібліотека ім. Комарова Бібліотека ім. Лісняка Бібліотека ім. Т.Г.Шевченка Бібліотека ім. Чубаря Вікторія Сироватко Голодомор Запорожье Костянтин Сушко Лариса Карась Микола Білокопитов Пилип Юрик Победа ЦБ ім. Крупської Центральна бібліотека м.Запоріжжя Ярослава Дегтяренко акція библиодесант библиотека-филиал № 17 брати Капранови бібліодесант бібліотека-філія №3 бібліотека-філія №6 бібліотека-філія №7 бібліотека-філія №9 бібліотека-філія №11 бібліотека-філія №13 бібліотека-філія №14 бібліотека-філія № 14 бібліотека-філія №18 бібліотека-філія №20 бібліотечні майданчики військовий ліцей "Захисник" инновации в библиотеках майстер-клас майстри Запоріжжя парад вишиванок патріотизм промо-акція социальный центр "Проміння" читацьке об'єднання