Архивы

Чудовий подарунок отримала Центральна міська бібліотека для дорослих напередодні Всесвітнього дня книги: до неї завітала у гості спілка письменників Запоріжжя практично у повному складі. Тем для спілкування було багато.

Так 1-2 квітня на Одещині відбувся 35-й Регіональний літературно-мистецький фестиваль українського гумору «Степанова весна». Організований з нагоди 109 – ї річниці від дня народження видатного українського сміхотворця Степана Олійника, фестиваль зібрав майстрів веселого слова з різних куточків країни – з Києва, Коломиї, Івано-Франківська, Одещини, сел і селищ Миколаївського і Балтського районів.

Відвідала такий чудовий захід і запорізька делегація Всеукраїнської асоціації сатири і гумору «Весела Січ» імені Петра Ребра. Саме Петро Павлович у далекому 1994 році став першим запорізьким лауреатом літературно-мистецької премії імені Степана Олійника. У складі делегації разом з нинішнім кошовим «Веселої Січі» Миколою Білокопитовим були ще двоє лауреатів премії — Пилип Юрик, лауреат 2007 року у номінації «Письменник» та лауреат 2013 року Віра Юрик (Середа) у номінації «Журналістика».

Віра Юрик розповіла присутнім про свято на Одещині, а також передала три книги — подарунок від давнього друга нашої бібліотеки поетеси Тамари Севернюк. Пані Севернюк входить до п’ятірки найталановитіших українських поеток поряд з такими видатними особистостями як Ліна Костенко. Центральна бібліотека душе пишається дружбою з такою яскравою особистістю.

Пані Віра оголосила чудову новину про те, що цьогорічним лауреатом премії імені Степана Олійника став Микола Білокопитов. Зал привітав лауреата, а Микола Григорович продовжив розповідь.

Асоціація «Весела Січ» продовжує традиції, започатковані її засновником, видатним українським письменником Петром Ребром. Попри фінансову нестабільність у країні веселосічовики щорічно готують концерт до Дня сміху, видають часопис «Весела Січ». Новий номер за цей рік №1-2 презентував читачам і бібліотекарям редактор альманаху Пилип Юрик.

Звучали нові вірші та гуморески від Миколи Білокопитова та поетеси Вікторії Сироватко. Свою нову книгу коротко представив письменник Костянтин Сушко. Бібліотека ж із задоволенням поповнила свої фонди літератури з краєзнавства новими книгами.

Валентина Семешко

 

Оставить комментарий

SITE TRANSLATOR
Апрель 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар   Май »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930