Архивы

21 лютого, відзначається Міжнародний день рідної мови. Свято відзначається за ініціативи ЮНЕСКО з 2000 року. Мета свята — привернути увагу до підтримки мовного й культурного розмаїття.

Загалом у світі говорять приблизно шістьма тисячами різних мов, стверджують дослідники ЮНЕСКО, але половині усіх мов загрожує зникнення.

За даними ЮНЕСКО, в Україні нараховується 15 мов, які можуть зникнути. Серед них — караїмська, кримськотатарська, урумська, русинська.
Серед причин зникнення мов експерти  називають війни, депортації, міграцію, а також мовне змішання. Крім того, сучасні технології сприяють посиленому домінуванню окремих великих мов, наприклад, англійської.

В рамках відзначення Міжнародного дня рідної мови у Централізованій бібліотечній системі проходять заходи, присвячені цій темі.

Так у Центральній бібліотеці відбулося свято «Прекрасне слово і душа у мові рідної возз’єднались». У заході взяла участь вчителька вищої категорії з української мови  Бурляй Олена Федорівна, яка розповіла про Слово як найдивовижніший скарб, який створила людина за всю свою  історію. Вона наголосила, що слово повинно приносити людині відчуття радості, краси.

Багато пізнавальної інформації почули гости свята з повідомлення «Цікаві факти про українську мову».

 

Завідуюча відділом Центральній бібліотеці Валентина Семешко провела чудовий огляд нових книг сучасної української літератури «Мова – найцінніший скарб народу». Кожна книга знайшла свого шанувальника.

 

У святковому заході взяли участь і присутні у залі.  Вони не лише декламували вірші українською мовою, а й виконували відомі українські пісні.

 

 

Все свято було пронизано українським духом, любов’ю до рідного слова.

 

Про поширення української мови світом (цією  мовою розмовляють у 8 країнах світу), про проблему вимирання мов (кожні 2 тижні у світі зникає одна мова) розповідали  мешканцям міста працівники бібліотеки-філії № 6 під час проведення Дня мови у бібліотеці і у суспільному транспорті.

Відомий український письменник XIX ст. Панас Мирний писав: «Найбільше і найдорожче добро кожного народу — це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої  сподівання, роздум, досвід, почування».

Отже, мова — це наш всенародний скарб, її треба берегти, розмножувати і передавати нащадкам. Про це говорили у бібліотеці-філії № 15 під час проведення інформаційної години «Збережемо українську разом».

В бібліотеці-філії № 14 кожну четверту суботу місяця проводяться заняття у рамках лінгвістичного проекту «Говоримо українською!..». Проект розрахований на 2016 – 2018р.р. для користувачів віком від 16 років.

Оксана Орлова

Оставить комментарий

SITE TRANSLATOR
Февраль 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек   Мар »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728