Архивы

     20Літній відпочинок у кожного свій. Хтось смажиться під сонечком на морському узбережжі, хтось відвідує найцікавіші історичні місця світу. А хтось своє дозвілля проводить разом з бібліотекою,відкриваючи для себе історію власного міста.

Серпневого суботнього вечора працівники бібліотеки №20 для дорослого населення запросили своїх читачів в історико-краєзнавчий пішохідний круїз «Чарівними вулицями нашого міста», присвячений унікальному заповіднику запорізької архітектури — Соцмісту.

    21 Всі бажаючі разом з екскурсоводом Валентиною Вініченко розпочали круїз від бібліотеки. Її будівля незвичної еліпсоподібної форми, зведена у 30-х роках минулого століття, є одним з яскравих пам’яток Соцміста. В той час планувалося саме у такому вигляді будувати всі бібліотеки у кожному кварталі. Та нам залишилася у спадщину лише одна — бібліотека №20 по вулиці Добролюбова, 11 — найстаріша і найоригінальніша споруда з усіх у бібліотечній системі для дорослих.

      dva-doma-bliznecaКруїз пролягав цікавими місцями Шостого селища – Першою продольною, Першою поперечною, Другою продольною та Другою поперечною. Саме так у тридцяті роки називалися сучасні вулиці, що ведуть до Будинку культури «Металург», побудованого, до речі, як клуб-їдальня для працівників промзони. Будинки-комуни з галереями-переходами, «круглий дім», будинки-близнюки, наша місцева «пізанська башта» — будинок на розі проспектів Металургів та Соборного — і ще багато унікальних споруд Соцміста до — та післявоєнного часу складають неповторну історію рідного міста.

     20Учасники круїзу проявили велику зацікавленість до історії Соцміста. Задавали багато питань та ділились своїми знаннями. На згадку про круїз всі екскурсанти отримали буклети «Чарівними вулицями міста». Екскурсія тривала більше двох годин, але ніхто не поспішав, настільки неповторно цікавою виявилася історія добре відомих вулиць рідного міста.

Пройшовши вулицями та заглянувши в під‘їзди старих будинків, можна доторкнутися до історії міста, яке будувалось для щасливих людей та їх щасливого майбутнього. Як бачите, цікава історія – поруч!

     Наталия Кордик

Оставить комментарий

SITE TRANSLATOR
Сентябрь 2016
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июл   Окт »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Метки
English123 Іван Франко Бібліотека-філія №1 Бібліотека-філія №8 Бібліотека ім. Б. Хмельницького Бібліотека ім. Комарова Бібліотека ім. Лісняка Бібліотека ім. Т.Г.Шевченка Бібліотека ім. Чубаря Вікторія Сироватко Голодомор Запорожье Костянтин Сушко Лариса Карась Микола Білокопитов Пилип Юрик Победа ЦБ ім. Крупської Центральна бібліотека м.Запоріжжя Ярослава Дегтяренко акція библиодесант библиотека-филиал № 17 брати Капранови бібліодесант бібліотека-філія №3 бібліотека-філія №6 бібліотека-філія №7 бібліотека-філія №9 бібліотека-філія №11 бібліотека-філія №13 бібліотека-філія №14 бібліотека-філія № 14 бібліотека-філія №18 бібліотека-філія №20 бібліотечні майданчики військовий ліцей "Захисник" инновации в библиотеках майстер-клас майстри Запоріжжя парад вишиванок патріотизм промо-акція социальный центр "Проміння" читацьке об'єднання