Архивы

IMG_0368Травень видався багатим на національні свята: День матері,  Міжнародний день родини, Всеукраїнський день сім’ї, День слов’янської писемності та культури, День вишиванки.

Свято —  День вишиванки хоч і не так давно започатковане, але досягло протягом останніх років особливої уваги і розквіту.

Ініціатором створення свята, присвяченого українському традиційному вбранню, стала письменниця, поет, журналістка та громадський  діяч – Леся Воронько, яка запропонувала відзначати День української вишиваної сорочки. Отже, тепер кожен третій четвер травня,  ми вдягаємо  це чудове вбрання – барвисте творіння жіночих рук (майстринь –вишивальниць), демонструючи цим своє українство, приналежність до своєї нації, що зберегла не тільки свої традиції й ремесла від знищення, а й саму себе від асиміляції (розчинення у загально-людській масі під назвою «Советский народ»).

IMG_0409Вишиванка – це не просто одяг, це оберіг нації.

Ми вбираємось в вишиванки не тільки для краси а ще й для того, щоб зберегти наш рід.

А головне показати всьому світу, що є така країна – Україна, яка має свою національну культуру, звичаї, традиції, історію.

Бібліотека-філія № 1 (Дніпровський район) веде активну роботу з висвітлення питань історії, держави та виховання почуття громадськості, працює у рамках програми «Пам’ятати. Відродити. Зберегти», приймає участь у загальносистемному бібліотечному конкурсі Запорізької ЦБС для дорослих «З Україною у серці».

У зв’язку з цим, проводяться відповідні заходи, оформляються книжкові виставки, виставки- експонати.

В ці дні, коли буденність розквітає барвами, в бібліотеці відбувся захід – свято вишиванки «Ой яка ж ти гарна, сорочка вишивана!».

IMG_0412Щоб не тільки послухати цікаву розповідь про вишиванку, дізнатися про деякі маловідомі факти, пов’язані з цим ремеслом, а ще й помилуватися барвистими експонатами, читачам запропонована виставка робіт майстра-вишивальниці  НСМНМУ —  Мазнєвої Л.І. та її учениць, а також кілька робіт майстра-вишивальниці  НСМНМУ —  Павлік О.О.

Не байдуже ставлення бібліотек до розвитку традиційного українського мистецтва є важливою складовою виховання сучасних і прийдешніх поколінь.

Завідуюча бібліотеки №1    Тимченко Т.О.

 

Оставить комментарий

SITE TRANSLATOR
Май 2016
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр   Июн »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031