Архивы

Франко20 січня у бібліотеці імені Івана Франка відбулося відкриття творчого проекту «До істини – Франковими шляхами», присвяченого 160-річчю від дня народження поета. Проект триватиме до дати народження ювіляра, тобто до 26 серпня і закінчиться підведенням підсумків та нагородою найбільш активних його учасників.

У цьому році вся Україна буде святкувати таку важливу подію у культурному  житті країни, адже за рішенням Президента ювілей Франка оголошено подією державного рівня. Цілком вірне рішення, бо творча спадщина видатного поета, письменника, філософа, історика та етнографа, перекладача та економіста, яскравого громадського діяча, який уважно вивчав історичний шлях України до незалежності, практично ніким не була перевершена і займає близько 500 томів. І це лише праці, що були опубліковані за життя Івана Яковича. А скільки іще залишилося неопублікованим?! До сих пір літературознавці, що вивчають творчий доробок Каменяра, знаходять невідомі твори та наукові статті і намагаються їх оприлюднити.

Проект був організований бібліотекою у творчій співдружності з іншими учасниками – загальноосвітньою школою №83, учбовим комплексом №70 та патріотичною школою джур.

ФранкоДо відкриття проекту була організована розгорнута книжкова виставка «Титан. Геній. Каменяр». Відкрила презентацію завідувачка бібліотеки Лариса Костянтинівна Скрипник, яка ознайомила гостей з подіями, що будуть розгортатися у рамках проекту (додаються у кінці повідомлення).

Коротку оповідь про життєві віхи Івана Франка запропонувала бібліотекар читальної зали Олефіренко Вікторія Олексіївна, яка підкреслила нелегкий шлях долі поета та його енциклопедичні знання.

Про літературну творчість всебічно обдарованого митця підготувала розповідь працівник абонементу Олена Дмитрівна Богун.

3Як вітання ювіляру прозвучали поезії Франка у виконанні учнів 8–х та 11-го класів. До поетичного віночку долучилися і педагоги.

А далі відбулася незапланована бесіда про важливість проекту для нинішньої молоді. «Чим вам цікавий Іван Франко?» — з таким питанням звернулася до юнацтва педагог учбового комплексу №70 Шавульська Людмила Гнатівна.

Що відповіли учні?

— «Ми мало вивчаємо творчість цього поета. У бібліотеці я зможу отримати більше інформації»

— «Мені цікава його доля як людини, що дуже багато вчилась. Як він зміг у такому юному віці мати такі наукові досягнення»

— «У нього дуже гарні вірші, хоча мені не зовсім зрозуміла мова поезій»

— «Мені цікаві заходи проекту, особливо літературні вечори».

ФранкоДумка бібліотекаря ЗОШ №83 Волокітіної Ірини Миколаївни була близька бібліотекарям. Книга ніколи не залишиться у минулому, бо надто вже могутньою енергетикою володіє. Вона вчить і виховує читача як людину, чого не скажеш про інтернет.

Людмила Гнатівна Шавульська звернула увагу школярів на вислів Івана Франка про книгу, який демонструвався на виставці:

«Книга – морська глибина.

Хто в неї пірне аж до дна,

Той, хоч і труду мав досить –

Дивнії перли виносить…

Вона підкреслила важливе громадське звучання імені і діяльності Франка для українського народу.

Любов Іванівна Кулик, методист патріотичної школи джур, також зазначила важливість змісту проекту не тільки як літературної акції, але й, у першу чергу, його патріотичне звучання. Учні, як учасники проекту, не тільки прийматимуть участь у бібліотечних заходах, але й самі будуть займатися пошуковою роботою та писатимуть власні проекти з української літератури, пов’язані з творчістю Каменяра. І не тільки тому, що виповнюється 160 років від дня народження поета.

6Важливість проекту у його особливо актуальному звучанні на тлі сьогодення. Принципами розбудови України як незалежної держави Іван Якович Франко  займався завжди і цій важливій темі присвятив визначні політико–економічні розробки. Ми пам’ятаємо з історії, що Михайло Грушевський, перший президент України, був другом і однодумцем поета та розділяв його політичні погляди. Прийшов час вивчати та активно використовувати ці знання для миру та добробуту сучасної України.

Відкриття проекту  відбулося напередодні Дня Соборності, і цей факт також невипадковий.

9Особа Франка і його творчість вчать нас розуміти себе, відчувати та позиціонувати як нація, гідна поваги та захоплення. Кожен його твір – це ідея загальнонаціональної єдності та автентичності.

Ми впевнені, що спільний творчий проект дасть можливість розкрити невідомі пласти української культури та державотворення, а також буде важливим для формування громадської свідомості учнів. Заходи у рамка проекту

Завідуюча методико-бібліографічним відділом Валентина Семешко

 

 

Оставить комментарий

SITE TRANSLATOR
Январь 2016
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек   Фев »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Метки
English123 Іван Франко Бібліотека-філія №1 Бібліотека-філія №8 Бібліотека ім. Б. Хмельницького Бібліотека ім. Комарова Бібліотека ім. Лісняка Бібліотека ім. Т.Г.Шевченка Бібліотека ім. Чубаря Вікторія Сироватко Голодомор Запорожье Костянтин Сушко Лариса Карась Микола Білокопитов Пилип Юрик ЦБ ім. Крупської Центральна бібліотека м.Запоріжжя Ярослава Дегтяренко акція библиодесант библиотека-филиал № 17 брати Капранови бібліодесант бібліотека-філія №2 бібліотека-філія №3 бібліотека-філія №6 бібліотека-філія №7 бібліотека-філія №9 бібліотека-філія №11 бібліотека-філія №13 бібліотека-філія №14 бібліотека-філія № 14 бібліотека-філія №18 бібліотека-філія №20 бібліотечні майданчики військовий ліцей "Захисник" инновации в библиотеках ліцей "Захисник" майстер-клас майстри Запоріжжя патріотизм социальный центр "Проміння" українська мова читацьке об'єднання