Архивы

IMG_1008На пл. О.Поляка працівники бібліотеки ім.В.Чубаря влаштували для ветеранів Орджонікідзевського району, читачам та громадськості міста свято «Традиціїї Іванового  дня».

Присутні  дізналися  про  традиціїї  прадавнього  свята  наших  предків,  одного  з  найвеличніших  та  найпоетичніших  народних  свят,  що  в  нашій  місцевості  припадає  на  20-21 червня,  коли  приходить  найкоротша  купальська  ніч.

За  новим  календарем  свято  відзначається  7  липня,  а  20  червня  вивчали  традиції,  обряди, і як  треба  підготуватися,  що  треба  знати  в  день,  коли  рік  ділиться  навпіл і  сонце  повертає  з  літа  на  зиму,  що  в  цей  день  наші  предки  славили  бога  земної  радості, кохання  і  шлюбу.

IMG_1024Городян  працівники  бібліотеки  зустрічали  у  вишиванках  та  купальських  вінках,  співали українських  пісень. На протязі заходу було  чути  живу  музику (баян), разом з дітьми танцювали, розповідали легенди про квітку  папороті, і що  робити, щоб не наздогнала  відьма у купальську ніч. Також присутнім було цікаво дізнатися, які саме трави і коли час збирати, хто їх сіє та доглядає і чому дівчата ворожать саме цієї ночі.

IMG_1032IMG_1011На  заході були присутні головні атрибути: Купало і Марена. По  закінченню  шоу  присутніх  пригощали  запашною  здобою ( купало — бог земних плодів якому приносили в жертву хліб) та   смачним виноградним  напоєм ( за традицією на Поділлі та Волині молодиці приносили вареники, чи інший почастунок, а чоловіки та парубки — горілку ) та роздавали  духмяні трави, які цієї  пори наділені  магічною  силою.

Івана КУПАЛА — одне з небагатьох  свят,  де  можна  відчути  себе  українцем,  без  сорому, а з гордістю за  українську  пісню,  національний  одяг,  уміння  радіти  життю  та  єднатися  у  нестримному  танці.

Завідуюча бібліотекою Любов Федчак.

Оставить комментарий

SITE TRANSLATOR
Июнь 2015
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май   Июл »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930