Архивы

DSCN1597«Психологія життєстійкості» — так називалась  тема  чергового  засідання  читацького  об’єднання  «Будьте здорові! Книга вас лікує», яке відбулось   в  Центральній міській бібліотеці.

На протязі всього свого  життя людина стикається з безліччю  проблем ,  непорозумінь, трагічних  моментів або  просто болючих епізодів, як людська грубість,  розчарування,  образа,  злість, гнів…

Багато чого негативного  можна  іще перелічити, що   робить  наше  життя  нестерпним  і вбиває здоров’я  і що ми називаємо   неприємним словом   «стрес».

Вже  давно  всі ми звикли  як до  самого слова, так і до практично  постійного перебування у стресовому стані. Чи можна уникнути стресів?  І чи зажди стрес – це погано? Якщо ж дуже небезпечно, то як  уникнути зайвої  трати  власних нервів та енергії? Які  хвороби породжує стрес?

DSCN1614DSCN1612На всі подібні  питання  відповіла  гість  бібліотеки і  добрий  її  друг , кандидат психологічних  наук, доцент кафедри прикладної психології  Запорізького національного університету  і автор кількох наукових робіт, присвячених  питанням  психологічного здоров’я   Євгенія Миколаївна Калюжна.

Пані Євгенія люб’язно подарувала  бібліотеці   навчально-методичні посібники  «Шлях до «Я-відкриття» та «Психологія розвитку», які  демонструють  чудові вправи  для активізації  внутрішніх ресурсів психіки та  розуміння  власного «я». Всі бажаючі можуть   ознайомитися  з матеріалами у читальному залі.

Учасники  об’єднання  не тільки задавали питання Євгенії Миколаївні,  але  й  висловлювали власне бачення джерел стресів та свої рецепти  заспокоєння. Всі пройшли тестування на «синдром  вигоряння». Виявилося, що принаймі  третині  залу  так необхідний відпочинок та позитивне бачення світу.  Кожен   з  присутніх  отримав   письмові  рекомендації   від  Євгенії Миколаївни  про способи звільнення від надмірного нервового перевантаження  та прийоми самодопомоги у стані смутку та депресії.DSCN1599

Бібліограф  Цвєткова О.М.     підготувала  пам’ятки  про  те, як вберегтися від   впливу негативних  емоцій  на здоров’я.

DSCN1620

 

 

 

Бібліотекар  читального  залу  Шмігельська В.І.  виступила з оглядом  перегляду «Тонкі матерії, або Книга йде на допомогу», порекомендувавши  видання  з популярної психології   із фондів бібліотеки та єдиного  книгосховища. Відразу знайшлися бажаючі  переглянути ці  книги більш детально.

Читачі запросили  пані Калюжну   на наступну зустріч  і вже обговорили тему майбутньої розмови. Яку?  Приходьте і дізнайтесь самі. Чекаємо!

А поки що поради від Євгенії Миколаївни Калюжної.

Завідуюча методико-бібліографічним відділом Семешко В.Г.

Оставить комментарий

SITE TRANSLATOR
Апрель 2015
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар   Май »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930