Архивы

DSCN1062Іван Франко.  Якими тільки талантами не наділила його природа! Прозаїк, поет, вчений, публіцист, етнограф, фольклорист, історик, філософ, соціолог, громадсько-політичний діяч, економіст, перекладач, філософ.

DSCN1090Про легендарного Каменяра йшла мова під час літературної години в центральної бібліотеці ім. Крупської. Методист бібліотеки Валентина Семешко розповіла про життя та творчість одного з найвидатніших поетів і мислителів кінця XIX і початку ХХ ст.

Не могло не вразити присутніх те, що Франко написав близько шести тисяч творів, знав багато мов (14 мов) і писав на них (українська, польська, німецька, старослов’янська, чеська, російська, ідиш, французька, угорська, англійська, італійська), перекладав із 48 мов, майже всі вірші «Кобзаря» читав напам’ять.

Свій гігантський задум(відобразити саме життя) реалізував прозаїк у десяти повістях і романах та в ста п’ятнадцяти оповіданнях, новелах, ессе. Та спадщина генія українського народу навряд чи поміститься у ста томах. Проте великий Каменяр був не тільки титаном української культури. Він в першу чергу був людиною з палким серцем, яка все своє життя прагнула кохання, справжнього, великого, всеперемагаючого.

Іван Франко писав:

”Більш, ніж меч, і огонь, і стріла, і коса.

Небезпечне оружжя — жіноча краса.

Ані мудрість, наука, ні старші літа

не дають проти неї міцного щита”.

 

DSCN1095І хоч великий Каменяр стверджував, що в його житті тричі являлася любов”, дослідники його творчості і життя знають, що значно більше поет “потерпав” від жіночої вроди. Та й сам Франко не приховував: ”Значний вплив на моє життя, а значить, також на мою літературу мали мої зносини з жіноцтвом”.DSCN1082

Із захопленням слухали читачі яскраву розповідь про жінок, які відіграли певну роль у житті поета.

Велике задоволення викликала музична пауза. Романс «Ой ти дівчино…» на слова І. Франка виконувався улюбленим співаком України Дмитром Гнатюком.

Приємно, що і сучасна творча молодь обирає інтимну лірику поета для своїх пісень: кліп Віталія Козловського «Знаєш, знаєш…», виявляється подобається усім присутнім.

Для перегляду у бібліотечному кінозалі було запропоновано історичну повість «Захар Беркут».

Оставить комментарий

SITE TRANSLATOR
Февраль 2015
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Янв   Мар »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728  
Метки
English123 Іван Франко Бібліотека-філія №1 Бібліотека-філія №8 Бібліотека ім. Б. Хмельницького Бібліотека ім. Комарова Бібліотека ім. Лісняка Бібліотека ім. Т.Г.Шевченка Бібліотека ім. Чубаря Вікторія Сироватко Голодомор Запорожье Костянтин Сушко Лариса Карась Микола Білокопитов Пилип Юрик ЦБ ім. Крупської Центральна бібліотека м.Запоріжжя Ярослава Дегтяренко акція библиодесант библиотека-филиал № 17 брати Капранови бібліодесант бібліотека-філія №2 бібліотека-філія №3 бібліотека-філія №6 бібліотека-філія №7 бібліотека-філія №9 бібліотека-філія №11 бібліотека-філія №13 бібліотека-філія №14 бібліотека-філія № 14 бібліотека-філія №18 бібліотека-філія №20 бібліотечні майданчики військовий ліцей "Захисник" инновации в библиотеках ліцей "Захисник" майстер-клас майстри Запоріжжя патріотизм промо-акція социальный центр "Проміння" читацьке об'єднання