Архивы

IMG_947621 листопада, у Всесвітній день вітань, у ЦБ ім. Крупської вітали запорізького поета і журналіста Миколу Білокопитова.

Улюбленець наших читачів різного віку, Микола Григорович зустрівся зі старшокласниками ЗОШ № 5 та читачами не на літературному вечорі, а на лекції з мовознавства. Тема розмови була дуже цікавою – походження імен.

Ім’я – вічний супутник людини. У короткому слові, значення якого часто й густо ми не знаємо, кожен з нас знаходить вірного друга на все життя, як писав Іван Франко, «від колиски до гробової дошки».

І навіть коли людина відходить у кращий світ, завдяки імені його довго люблять і пам’ятають.

А ще існує думка про те, що значення обраного імені впливає на долю людини. Тому так важливо догодити обраним іменем своїй дитині, аби життя її склалося як слід і син чи донька не соромилися власного ймення. Що ж треба знати, аби це саме ім’я відповідало характеру  майбутнього малюка,  сімейним та національним традиціям і при цьому не втратило своєї індивідуальності і неповторності? Іншими словами, щоби правильно обране ім’я стало по життєвим чудовим подарунком від батьків. Саме про це і розповів пан Микола. Кожен з присутніх  дізнався про значення свого імені.IMG_9478

Дізналися також про імена грецького, римського, єврейського та азіатського походження .

Не менш цікавим був огляд історії імен  українців, особливо у дохристиянській Русі – Україні.

І все ж таки, у кого виникли питання могли більш детально дізнатися з ономастичного експрес-майданчика «Твоє ім’я – найбільша нагорода».

Та якою б цікавою не була лекція, все ж  юнацтво не відпустило поета, аби не послухати хоч  кілька його гуморесок.

Бібліотекарі організували також авторську поличку «Наш гість – Микола Білокопитов», яка запрошувала перечитати поетичні збірки Миколи Григоровича.

IMG_9502 IMG_9492 Взагалі, кожна зустріч з Миколою Білокопитовим і для читачів, і для бібліотекарів велика втіха. Він – цікава людина з активною громадською позицією, глибокими знаннями, тонкими відчуттям мови і стилю. І звичайно, дуже талановита і щиросердна людина.

Дай Боже Вам, Микола Григоровичу, здоров’я та творчої наснаги.

До зустрічі в наших стінах!

 

 

 

Завідуюча методико-бібліографічним відділом Семешко В.Г.

Оставить комментарий

SITE TRANSLATOR
Ноябрь 2014
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Окт   Дек »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Метки
English123 Іван Франко Бібліотека-філія №1 Бібліотека-філія №8 Бібліотека ім. Б. Хмельницького Бібліотека ім. Комарова Бібліотека ім. Лісняка Бібліотека ім. Т.Г.Шевченка Бібліотека ім. Чубаря Вікторія Сироватко Голодомор Запорожье Костянтин Сушко Лариса Карась Микола Білокопитов Пилип Юрик ЦБ ім. Крупської Центральна бібліотека м.Запоріжжя Ярослава Дегтяренко акція библиодесант библиотека-филиал № 17 брати Капранови бібліодесант бібліотека-філія №2 бібліотека-філія №3 бібліотека-філія №6 бібліотека-філія №7 бібліотека-філія №9 бібліотека-філія №11 бібліотека-філія №13 бібліотека-філія №14 бібліотека-філія № 14 бібліотека-філія №18 бібліотека-філія №20 бібліотечні майданчики військовий ліцей "Захисник" инновации в библиотеках ліцей "Захисник" майстер-клас майстри Запоріжжя патріотизм промо-акція социальный центр "Проміння" читацьке об'єднання