Архивы

IMG_947621 листопада, у Всесвітній день вітань, у ЦБ ім. Крупської вітали запорізького поета і журналіста Миколу Білокопитова.

Улюбленець наших читачів різного віку, Микола Григорович зустрівся зі старшокласниками ЗОШ № 5 та читачами не на літературному вечорі, а на лекції з мовознавства. Тема розмови була дуже цікавою – походження імен.

Ім’я – вічний супутник людини. У короткому слові, значення якого часто й густо ми не знаємо, кожен з нас знаходить вірного друга на все життя, як писав Іван Франко, «від колиски до гробової дошки».

І навіть коли людина відходить у кращий світ, завдяки імені його довго люблять і пам’ятають.

А ще існує думка про те, що значення обраного імені впливає на долю людини. Тому так важливо догодити обраним іменем своїй дитині, аби життя її склалося як слід і син чи донька не соромилися власного ймення. Що ж треба знати, аби це саме ім’я відповідало характеру  майбутнього малюка,  сімейним та національним традиціям і при цьому не втратило своєї індивідуальності і неповторності? Іншими словами, щоби правильно обране ім’я стало по життєвим чудовим подарунком від батьків. Саме про це і розповів пан Микола. Кожен з присутніх  дізнався про значення свого імені.IMG_9478

Дізналися також про імена грецького, римського, єврейського та азіатського походження .

Не менш цікавим був огляд історії імен  українців, особливо у дохристиянській Русі – Україні.

І все ж таки, у кого виникли питання могли більш детально дізнатися з ономастичного експрес-майданчика «Твоє ім’я – найбільша нагорода».

Та якою б цікавою не була лекція, все ж  юнацтво не відпустило поета, аби не послухати хоч  кілька його гуморесок.

Бібліотекарі організували також авторську поличку «Наш гість – Микола Білокопитов», яка запрошувала перечитати поетичні збірки Миколи Григоровича.

IMG_9502 IMG_9492 Взагалі, кожна зустріч з Миколою Білокопитовим і для читачів, і для бібліотекарів велика втіха. Він – цікава людина з активною громадською позицією, глибокими знаннями, тонкими відчуттям мови і стилю. І звичайно, дуже талановита і щиросердна людина.

Дай Боже Вам, Микола Григоровичу, здоров’я та творчої наснаги.

До зустрічі в наших стінах!

 

 

 

Завідуюча методико-бібліографічним відділом Семешко В.Г.

Оставить комментарий

SITE TRANSLATOR
Ноябрь 2014
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Окт   Дек »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930