Архивы

DSCN0560Благословенний день – Покрова Пресвятої Богородиці. Пресвяту Матір вважають могутньою заступницею нашого народу, мудрою покровителькою. У нас у місті сяє куполами красень Покровський собор. А історичний комплекс «Запорізька Січ» має дерев’яну козацьку Покровську церкву. Адже українське козацтво особливо ставилось до Пресвятої Богородиці, вважаючи її своєю покровителькою.

Саме тому  у 1999 році 14 жовтня в Україні оголошено Днем українського козацтва. А у нинішньому, 2014 році наказом Президента, на Покрову святкують й День захисника України.

У стінах Центральної бібліотеки пройшла година національної гідності «Козацька Покрова» для випускників ЗОШ №5.

Для юнаків і дівчат була презентована книжкова виставка-вікторина про життя та вірування наших пращурів. Один з розділів інформував про історію свята Покрови. Другий розділ пропонував літературу про героїчні сторінки унікального явища в історії України – козацької доби. Предметний ряд до цієї виставки було підібрано невипадково — за умовами вікторини.

Присутні дізналися про історію християнського і народного свята. Електронна презентація про козацьке життя та моральні якості українських лицарів супроводжувалась паралелями сьогоднішніх подій, коли як ніколи необхідні такі якості козаків, як сміливість,безмежна відданість своїй країні і народу, виваженість і шляхетність.

Цікавою була для молоді і розповідь про те, як у народі святкували Покрову.

За народним обрядом спалили гілочки яблуні, аби відігнати злу силу від себе, обнесли всі кути тарілкою зі смачними млинцями (щоб зима була ситною і нехолодною), а вкінці заходу урочисто з’їли цю смакоту.DSCN0499

З настанням покрови у селах розпочиналися сватання та весілля. Дівчата могли наворожити собі нареченого прямо в бібліотеці.DSCN0500 А сам обряд сватання розіграли в «інтерактивному театрі» за 5 хвилин юні «козаки» та «козачка» Іринка.

Всі присутні отримали пам’ятки про головні обряди Покровських свят.

Враження бібліотекаря: у нас чудова, патріотична молодь, гідні потомки славного запорізького лицарства.                                  Завідуюча методико-бібліографічним відділом Семешко В.Г.

 

 

Оставить комментарий

SITE TRANSLATOR
Октябрь 2014
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июл   Ноя »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031